Wie de Achterhoek zegt, zegt kastelen. Hier liggen verspreid in het landschap tientallen buitenverblijven van de Oud Gelderse adel. Meestal met een indrukwekkend landgoed. Verschillende kastelen kunnen worden bezocht. Op gebied van tuinen heeft de Achterhoek ook veel schoons te bieden. Stijltuinen, kasteeltuinen, cottagetuinen en noem maar op.
Niet alle kastelen kunnen van binnen worden bezocht, omdat ze vaak nog particulier bewoond worden. Het landgoed wordt vaak wel opengesteld. Op de vouwkaart worden verschillende landhuizen en landgoederen gepresenteerd met ieder zijn bezoekmogelijkheden- en tijden. Er zijn in de Achterhoek ook prachtige tuinen te bezichtigen. Niet alleen op de landgoederen, maar ook bij Boerenhoeves of zelfs in verschillende historische stadskernen. Iedere tuin heeft zijn eigen stijl, variërend van Engelse perktuin tot watertuin en van bostuin tot baroktuin. Tuinen ontworpen door architecten of juist door de bewoner zelf.
Verschillende Achterhoekse kastelen en tuinen zijn voor bezoekers opengesteld. Welke dat zijn is te lezen op de vouwkaart Kastelen en Tuinen. Op de website www.kastelenentuinen.nl vindt u meer informatie. De genoemde vouwkaart kunt u op de webiste bestellen.